fs Programming 2018.xl  - Baş ucumda ne var? - Mayıs 2017

Baş ucumda ne var? – Mayıs 2017

Bu aralar baş ucumda Mayıs ayı için birkaç kitap mevcut. Eğer yeni kitap alacak olursam bu ay içerisinde bu listeyi güncelleme yaparım.

Başlayalım..

Eğer işletme dünyasına ait bilgi edinmek isterseniz, üniversitedeki favori kitabım olan, pazarlamanın babası kabul görülmüş Philip Kotler‘in, A’dan Z’ye Pazarlama kitabıdır. Tekrar okumaya karar verdim hedeflerimden sapmamak adına. Günümüzdeki şirketlerin örneklerini vererek pazarlama konusunda bilgilendirici ve eğitici rol oynuyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Üniversitedeki arkadaşımın tavsiyesi üzerine Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens kitabının devamı niteliğinde olan Homo Deus: Yarının Kısa Tarihi (Yuval Noah Harari) kitabı listenin ikinci sırasında yer almakta. Gelecekte insanlık tarihine değinmekte. Birkaç bölüm okudum, ilgi çekici ve merak uyandırıcı.

Sıradaki ise son günlerde de popüler dizi olan Fi dizisinin kitap serisidir. Diziyi izlerken aldığım keyif haliyle merak uyandırdı. Dayanamadım, tüm seriyi dün satın aldım (Azra Kohen – Fi, Çi, Pi). Dün almama rağmen Fi kitabını az evvel bitirdim. Gayet şahane diyebilirim. Çi’ye başlamak için sabırsız olduğumu söyleyebilirim.

Şimdilik bu kadar.

Leave a Comment

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish